¿Las mejores alfombrillas del mercado?

Niestandardowe dywaniki samochodowe

Dywaniki samochodowe, zwane również dywanikami lub dywanikami samochodowymi, są niezbędnym akcesorium zamiennikiem naszych pojazdów. Jego główną funkcją jest ochrona podłogi samochodu, chociaż jest to również element, który drastycznie wpływa na estetykę wnętrza, dlatego utrzymanie dywaników w czystości i zakurzeniu jest niezbędne w naszych codziennych podróżach. Niektóre maty wymagają kotew do prawidłowego umieszczenia w pojeździe, chociaż wiele z nich nie ma takiej metody mocowania.

dywaniki samochodowe

Zobacz lub kup dywaniki podłogowe RACSTARS

Rodzaje personalizowanych dywaników samochodowych

Dywaniki samochodowe wykonane są głównie z dwóch rodzajów materiałów: gumy lub tkaniny. W przypadku RACSTARS nasze maty wykonane są z gumy Eva. Każdy materiał ma swoje zalety i wady, choć zazwyczaj nie jest to coś brane pod uwagę przy zakupie mat. Maty gumowe Eva wyróżniają się przede wszystkim łatwością czyszczenia i suszenia. Wielu kupujących decyduje się jedynie na dywaniki podłogowe, nie biorąc pod uwagę, że mogą one poprawić estetykę ich samochodów i zapewnić praktyczność w ich codziennym życiu.

Maty dzielą się na dwie kategorie:

Maty uniwersalne

Są to maty stosowane w wielu różnych samochodach . Mają kształt pasujący do większości pojazdów, dlatego ich zastosowanie jest powszechne w świecie motoryzacji. Mają relatywnie niższą cenę niż maty robione na wymiar, gdyż ich wykonanie nie wymaga dużego nakładu pracy i precyzji. Te dywaniki mają problem i to najpoważniejszy, a mianowicie taki, że choć pasują do większości samochodów, to w ogóle nie dopasowują się do podłogi każdej maty, przez co ich użytkowanie jest niepraktyczne i nieestetyczne.

uniwersalne dywaniki samochodowe

Niestandardowe maty podłogowe

Dywaniki robione na wymiar, w odróżnieniu od uniwersalnych, są szyte na wymiar i perfekcyjnie dopasowane do podłogi każdego modelu samochodu. Przykładowo dywaniki Peugeota 3008 nie są takie same, jak dywaniki Kia Sportage, a dywaniki Peugeota 3008 z 2021 roku nie są takie same jak dywaniki Peugeota 3008 z 2014 roku. Na świecie jest tysiące modeli samochodów świecie, w związku z czym istnieją tysiące modeli dywaników, ponieważ każdy model, w zależności od roku, ma również inne dywaniki.

spersonalizowane dywaniki samochodowe

Spersonalizowane dywaniki samochodowe należą przede wszystkim do rodzajów dywaników niestandardowych. Niektórzy miłośnicy samochodów decydują się na poprawę wystroju wnętrza swojego samochodu i wybierają spersonalizowane dywaniki samochodowe. Tego typu dywaniki nie są już prostymi dywanikami, ale z tą różnicą, że oprócz tego, że są robione na zamówienie do samochodu, można je dostosować. Personalizacja może obejmować umieszczenie imienia lub plakietki lub dostosowanie kolorów mat. Nie myl umieszczania liter z umieszczaniem logo marki. Zgodnie z Ustawą o znakach towarowych na dywanikach nie można umieszczać logo ani nazw handlowych różnych marek samochodów, chyba że różne marki wyraźnie na to zezwalają. W przypadku mat RACSTARS istnieje możliwość dostosowania kolorystyki. Można wybrać zarówno kolor obramowania, jak i kolor główny mat.

spersonalizowane dywaniki samochodowe

Nie wahaj się wymienić maty, jeśli się zużyła lub po prostu Ci się nie podoba. Choć może się to wydawać kłamstwem, dywaniki całkowicie zmieniają wystrój wnętrza samochodu, a dobrej jakości dywaniki mogą być sposobem na to, aby Twój samochód wyglądał mniej więcej premium.

Zobacz lub kup dywaniki podłogowe RACSTARS